Rettentő unalmas futamot hozott a Forma-1-es szezonzáró, Lewis Hamilton az utolsó körökben megkergette ugyan Valtteri Bottast, de gyakorlatilag az időmérőn kialakult sorrend lett a végeredmény. A két Mercedes végig vonatozott az élen, Sebastian Vettelt hamar leszakították, és különversenyt vívtak az első helyért.

Hamilton akart ugyan előzni, de nem tudott, Vettel húsz másodperccel mögöttük kocogott be. Daniel Ricciardo csak azért nem lett negyedik, mert hidraulikai hiba miatt kiesett a Red Bull-lal, ezzel Kimi Räikkönen ölébe hullt a negyedik hely. A finn így az összetettben is megelőzte az ausztrált, és negyedik lett.

A hatodik helyen Nico Hülkenberg ért célba a Renault-val, ezzel a franciák az utolsó pillanatban elvették a konstruktőri hatodik helyet a Toro Rossótól, ami pénzdíjban dollármilliókat jelent. Felipe Massa egy tizedik hellyel, azaz pontszerzéssel búcsúzott a Forma-1-től.

A díjátadó után bemutatták a Forma-1 új logóját is - hát, maradjunk annyiban, hogy szokni kell.